Tipy, rady a dobré nápady nielen do kuchyne

Tipy a triky do kuchyne ocení každá gazdiná. Množstvo z nich ušetrenia energiu, čas a takisto aj zaistí menej vyhodenej zeleniny. Ovocných škvŕn sa ľahko zbavíte, stačí si prečítať viac. O mnohých jednoduchých radách a tipoch ste doteraz ani netušili.

Zmena chuti v polievke

Petržlen zmení chuť v polievke a bude tak jemnejšia. Nielen do polievky, ale do omáčky je vhodným prídavkom. Ak sa vám nechtiac podarilo pridať cesnaku, práve petržlen vám pomôže vyhrať. Stačí celú petržlenovú vňať namočiť na pár minút a potom ju vybrať, chuť cesnaku ju potlačí.

Ak chcete hmyz odstrániť z ružičkovej zeleniny ako je napríklad karfiol alebo brokolica, dá sa veľmi jednoducho. Zeleninu predtým ako ju začnete variť, vložte ju na pol hodiny do osolenej vody. Húseničky a hmyz vylezú sami. 

Šampiňóny nezosivejú, zostanú pri dusení biele ak ich trochu pokvapkáte citrónovou šťavou. 

Ocot – škrvny na citlivých tkaninách namočte do octu zmiešaného z vodou, prepláchnite a potom len jednodcuho vyperte v práčke. 

Citrónová šťava- bielu bielizeň pokvapkajte šťavou z citróna, namočte do horúcej vody a potom preperte. Škvrny a fľaky zaručene zmiznú

Kyslé mlieko- prvá pomoc je namočenie škvrny do horúcej vody a potom namočiť do kyslého mlieka. 

Peroxid vodíka-škvrny od čučoriedok sa len tak ľahko nevyperú, ale ak sú čerstvé, dá sa to zachrániť. Ihneď ich operte pod horúcou tečúcou vodou. Kvapnite na postihnuté miesto peroxid vodíka s veľmi nízkou koncentráciou alebo môžete použiť aj citrónovú šťavu. 

Minerálka pomôže kobercu. Škvrny nenávratne zmiznú keď ich okamžite prelejete minerálnou vodou. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *