Sklo vo vašom dome či byte už bude žiariť stále, nielen na sviatky

Ukážeme vám tipy, po ktorých 5 druhov skiel budú žiariť ako nové. Hoci je skiel v domácnosti viac než dosť a každý z nich má iné využívanie, poradíme vám ako sa o niektoré z nich dobre postarať.

Vínové poháre

V dnešnej dobe už takmer nikto neumýva poháre ručne, pretože je na to umývačka riadu. Ale nájdu sa aj také poháre na víno, ktoré sa tam jednoducho nezmestia a dokonca sa to neodporúča pre ich krehkosť. Musíte použiť vlažnú vodu a jemný čistiaci prostriedok. Poháre sa odporúča opláchnuť vo vlažnej vode, inak sa tam môže objaviť nepekný povlak. Navyše ak by sa stalo, že na pohári ostane saponát, zabráni to peneniu šumivého vína. Nakoniec na rad príde samotné leštenie. Nechytajte poháre prstami, ale do utierok.

Sklo na rúre

Mastnota z pečenia je v rúre v popredí. V tom prípade môžete použiť špeciálne odmastňovače na gril a tekuté piesky. Vyskúšajte aj čistenie pomocou tablety do umývačky riadu, no tú roztopíte v troške vody a zľahka nanesiete na špinavé sklo. Nechajte pôsobiť pol hodiny a potom zotrite dočista. 

Pieskované sklo

Tak pri čistení tohto skla je potrebné sa držať istých pravidiel. Najprv umyte celé sklo čistou vodou. Stačí jemná handrička a čistá voda. Ak sa stane, že špinavá plocha je veľmi veľká, tak do vody pridajte pár kvapiek čistiaceho prostriedku na riad. Leptané sklo je potrebné nechať uschnúť prirodzene a pieskované sklo jemne usušte. Ak by sa voda sama nerovnomerne odparila, mohlo by to na skle zanechať nepekné fľaky.

Okná 

Horúca voda zmiešaná s octom vo vedri, čpavkom alebo čistiacim saponátom podľa vášho výberu bude stačiť. Na okno naneste akýkoľvek z týchto prostriedkov pomocou novín, papierovej utierky alebo handry. Tento krok je geniálny na všetky okná vo vašej domácnosti. Musíte však dbať na to, aby vám okná úplne nestihli vyschnúť preto, aby ste ich stihli vyleštiť.

Kozubové sklo

V obchodoch ľahko nájdete prípravky, ktoré sú priamo určené na krbové sklo, pretože výrobcovia na to myslia, pretože krby idú v predaji do popredia. Nájdete ich vo forme gélov, sprejov, ale nesmiete zabudnúť riadiť sa pokynmi, ktoré sú uvedené na výrobkoch.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *