Pri plánovaní záhrady treba myslieť dopredu aj kvôli zime

V týchto nasledujúcich riadkoch vám poradíme ako si uľahčiť zimné mesiace v exteriéri ak si kupujete dom. Keďže ide o miesto na oddych, je dôležité si ju správne naplánovať už dopredu. Aj keď v zime ešte záhrada spí, ani vtedy netreba nič nechať na náhodu. Naplánovať treba nielen kde budete bývať, ale aj to aké budete mať okolie bývania. Tak naplánujte svoju záhradu tak, aby to bola záhrada snov.

Vstup do domu musí byť plynulý

Príjazdová cesta a parkovacie miesto je dosť veľkým problémom. Úzke príjazdové cesty lemované bohatou výsadbou stromov a kríkov. A ako by to bolo vhodné riešiť? Výsadbu treba nahradiť štrkom. Oveľa ľahšie sa vám bude odhadzovať sneh a vodu z roztopeného snehu práve ten štrkový zásyp odvedie z pozemku. Ak chcete mať pri roztápaní nejakého pomocníka, najvhodnejším je elektriccký rošt, ktorým parkovisko a príjazdovú cestu vybavíte. Skvele vám pomôže pri ranných mrazoch, najmä ak je to na svahu.

Nábytok do záhrady musí mať svoje miesto

Aj záhradný nábytok potrebuje nejaké miesto na uskladnenie. Minimálna rozloha, ktorú by ste pottrebovali je aspoň 10 až 12 metrov štvorcových. Nemali by ste zabudnúť ani na dvere, tie by mali byť veľkorozmerné, aby cez ne vošli veľké veci ako je napríklad jedálensky stôl a ak na ne nebude priestor, tak môžete rozmýšľať aj o prístrešku. Zabudujte tam aj sklad kde neskôr dáte záhradné náradie, kosačku či detský bazénik. Navyše ak si strechu predĺžite, možete pod ňou skladovať drevo.

Chodníky a terasy. Tak tu si dajte záležať na tom, aby bol chodník široký a najlepšie s rovným povrchom, aby sa nešmýkalo. Ak by tam boli hrbole, ťažšie by sa námraza a sneh odstraňovali. Ideálna je zámkova dlažba alebo betónové dlaždice. Ak by ste si však vybrali drevo, buďte opatrnejší, pretože sa šmýka. Vyberte ho len na miesta, kde je aj zastrešenie. 

Publikované
Kategorizované ako Bývanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *