Osvedčená 5 bodová stratégia ako sa zbaviť nepotrebných vecí

Nezhromažďujte veci, ale zbavte sa tých prebytočných. Kedy je ten správny čas na zbavenie sa vecí, ktoré nepotrebujete? Hocikedy. Budete mať prehľad vo veciach, v skriniach, na poličkách. K tomu všetkému sa pridá ešte super pocit. Stačí sa nakopnúť a hor sa do toho, hor sa do upratovania. Prinesieme vám pár metód a rád, ktoré vám pomôžu v tom nielen ako začať, ale aj ako v tom všetkom pokračovať a ako upratovanie a triedenie priviesť do úspešného konca.

Dajte preč zbytočnosti

Pri prvej metóde si nájdite staré krabice alebo nádoby a popíšte ich názvami: “Dať preč” a druhú napríklad “Moje poklady”. Do tej prvej dávajte veci, ktoré by ste chceli darovať alebo predať v bazári a do tej druhej dajte všetky veci, s ktorými sa len ťažko rozlúčite. Odložte ich na povalu či do skladu a po roku sa na nich pozrite znova a posúďte či ich chcete alebo či ich nepotrebujete. 

Druhý bod znie: Nepreháňajte to! Netrieďte všetko naraz, ale vyhraďte si čas na to potrebný. Napríklad v sobotu po obede budete dve hodiny triediť čisto šatník a ďalšiu hodinu napríklad šuflík z jednej skrinky. 

Ako tretí bod by sme uviedli: čistenie. Všetko vyberte von, očistite a umyte všetky plochy a sami seba sa opýtajte či to naozaj ešte potrebujete a ak je to niečo čo vám lezie na nervy alebo vám to zavadzia, tak sa toho okamžite zbavte. Nechajte si len také kúsky, ktoré vás robia šťastnými. 

Ďalším bodom by bola tvorba procesu. Ten sa musí opakovať v rovnakých časových intervaloch. Triedenie bude prebiehať napríklad každé tri mesiace. Počúvajte pri tom hudbu, ktorá sa vám páči alebo si niečo počas toho navarte, napríklad čokoládu. 

Posledným a to piatym bodom je riadiť sa overeným pravidlom a to len preto, aby sa nehromadili nepotrebné veci, a tam je: “Kúp si jednu novú vec a jednu starú vyhoď.” Veď načo zbytočne hromadiť vecí a mať potom dom zaprataný? Snažte sa vážiť si aj minimum. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *