Tipy, pomocou ktorých sa v domácnosti ani nezaobídete

Voskom pokvapkané svietniky, mastné dosky na krájanie či fľaky na dreze, veľa problémov sú jednoducho riešiteľné. Ľahko sa dajú odstrániť, zmiznú rýchlejšie ako by ste očakávali. Mnoho z nich nepoznáte a život s nimi bude jednoduchší.

Domácnosť sa bude krásne lesknúť

Akryl prinesie lesk

Lampy z akrylu alebo stolíky z akrylu neutierajte na sucho, lebo sa môže stať, že sa ľahko poškriabu. Navlhčená hubka alebo handrička bude dobým pomocníkom. Nelesklé plochy by sa mali znova ligotať ako nové ak ich natriete leskom slúžiacim na automobily. Špina sa ľahko uvoľní a tak sa z povrchu jednoducho odstráni. 

Špongie operte!

Špongie a handričky tiež operte najlepšie na 60 stupňoch. Budú hygienicky čisté a nemusíte hneď kupovať nové. To ste asi ani netušili. Aj špongie na nanášanie make-upu perte na tých istých stupňoch, avšak aspoň každé dva týždne. 

Kefky na zuby

Aj kefky potrebujú veľkú údržbu. Po každom umytí ju nechajte, aby na ňu tiekol veľmi silný prúd vody. Po jej opláchnutí ju dajte do pohárika rúčkou smerom dole. Meniť by sa mala minimálne každých 8 týždňov.

Svietniky dajte do mrazničky

Sviečky vyhoreli a zanechali po sebe stopy vo forme vosku na miestach, ktoré nie sú práve dostupné. Zbavíte sa ich jednoducho. Vložte svietnik na hodinu do mrazničky, potom vosk pôjde dole len tak sám a ani na to nemusíte vyvinúť žiadnu námahu. 

Drevené dosky na krájanie skúste vyčistiť kefkou a nechajte na vzduchu uschnúť len tak prirodzene. Zápachy sa tak  ľahko rozplynú. Ak chcete z dosky odstrániť aj zápach, stačí použiť citrón, prípadne ich opláchnuť v neriedenej citrónovej šťave. Na dezinfekciu použite ocot a sóda vyčistí drevo do hĺbky.

Čistenie strúhadiel je jednoduchšie než si myslíte. Kefka na zuby bude tou správnou voľbou. Strúhadlá budú lesklejšie a poriadne vyčistenie im len a len prospeje. Jednoduché a pritom sme o tom ani nevedeli. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *