Naučte sa podľa príznaku zistiť čo potrebuje vaša pleť

  1. Keď sa vaša pleť leskne

Osviežujúci gél či krém reguluje tvorbu mazu a preto ak máte často vyrážky, trápi vás lesk pleti, tak práve gél či krém je vhodný na to, aby vaša pleť bola hydratovaná a nebola tak podráždená. Pleti pomôže každé sérum, vďaka ktorým sa pleť zbytočne nemastí a má tak dostatok vlhkosti. Je dôležité, aby ste sa vyhýbali produktom s alkoholom. To by pleť len zbytočne podráždili.

2. Keď má vaša pleť šupiny a je suchá

Vaša pleť potrebuje hydratačné prípravky, ktoré vedia zásobiť vlhkosťou. Na začiatok si pleť vyčistite, potom aplikujte sérum a krém, ktorý dokáže pleť hydratovať, napríklad preto, že obsahuje glycerín. Aspoň 2x do týždňa doprajte pleti masku s kyselinou hyaurónovou. Ak je vaša pleť veľmi suchá, siahnite po kréme, ktorý je bohatý na lipidy. Vyhýbajte sa produktom obsahujúce mydlá, takisto aj mechanickým peelingom a matňujúcim make-upom, lebo tie len pleti uškodia. 

3. Keď je vaša pleť pórovitá

Póry sa síce zmeniť nedajú, ale stále sa dá s nimi niečo urobiť. Ich škaredý vzhľad podporia maz a vyrážky. Je vhodné používať krémy, ktoré obsahujú meď a zínok alebo zázvor či škoricu. Póry zakryjete aj pomocou prostredníctvom starostlivosti s púdrovými zložkami. Tie opticky póry zmenšia a budú tak pôsobiť na okolie menej nápadne. Nedávajte na pleť krémy s ceramidami, lebo práve tie vedia veľmi upchať póry a potom vaša pleť bude vyzerať veľmim dramaticky. Takže ak máte na výber, zvoľte radšej produkty, ktoré pomôžu pleti. 

4. Keď má vaša pleť fľaky a je matná

Na matný vzhľad pleti sú účinné produkty, ktoré obsahujú rozjasňujúce čiastočky. Dôležité je, aby ste pod oči nanášali očný krém. Používajte sérum s hroznovým extraktom, ten dokáže zosvetliť pigmentové fľaky. Pleť je potom pekne rovnomerná. Nezabudnite ani na to, že opaľovať by ste sa mali s ochranným faktorom. Práve vysokým pôsobením slenčného žiarenia sa na vašej pleti môžu objaviť pigmentové škvrny a fľaky.

5. Keď je vaša pleť začervenaná

Práve vonkajšími škodlivými vplyvmi je často spôsobené začervenanie a pálenie pleti.  Dbajte na to, aby ste si vybrali taký krém, ktorý zaúčinkuje a obsahuje látky s antihistamikami, Tie pleť  chránia pred reakciami a alergiami a tiež aj pred rozšírenými žilkami. Pleť si čistite jemne a šetrne. Obchádzajte tak všetko čo by mohlo uškodiť pleti a to napríklad peelingy alebo veľmi horúca voda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *